Bike Tools

765 products

Bicycle tool? You don't need it? Are you sure? A few special tools for bicycles save you some bike failure! Pull a new hose or check the wear on the brake discs - you can run these small maintenance work on the bike yourself, and the necessary tools are not even expensive! Sometimes you get ahead with “normal” tools, for other work you have to have a bicycle tool, but what do you really need?


  • Mineral oil for Shimano disc brakes Mineral oil for Shimano disc brakes
    -35%
    15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Shimano

    Mineral oil for Shimano disc brakes

    (9)
    From 45,85 zł 50,49 zł
    Unit price458,50 zł / l
    100 ml
    500 ml
    more
  • Entlüftungskit TL-BR001/002/003
    -36%
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Shimano

    Ventilation kit TL-BR001/002/003

    161,55 zł 253,34 zł
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Continental

    Tire lever

    (13)
    4,37 zł
    Race Tour/MTB
  • Royal Blood Hydraulic Oil Royal Blood Hydraulic Oil
    -26%
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Magura

    Royal Blood Hydraulic Oil

    (2)
    From 29,48 zł 36,44 zł
    Unit price294,80 zł / l
    100 ml
    250 ml
    more
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Tip Top

    Patch kit - Assortment TT 01

    (2)
    13,60 zł
    Unit price4.533,33 zł / kg
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Schwalbe

    Tire lever set

    (1)
    21,86 zł 22,61 zł
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Birzman

    Distance meter 3-piece set

    39,03 zł 45,63 zł
  • 10% Rabatt mit Corporate Benefits

    TRP

    Vent funnel for brake fluid

    56,11 zł 68,69 zł
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    TRP

    Mineral oil - 100 ml

    37,87 zł 46,03 zł
    Unit price378,70 zł / l
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Birzman

    Chain wear gauge

    43,71 zł 50,27 zł
  • 10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Hope

    Bleed kit for Hope Tech 4 / EVO disc brake

    (1)
    143,80 zł 173,81 zł
  • Tool TL-FC41 for chainring installation
    -43%
    15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Shimano

    Tool TL-FC41 for chainring installation

    (1)
    52,76 zł 91,92 zł
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Hope

    Brake fluid DOT 5.1

    (6)
    26,27 zł 30,46 zł
    Unit price105,08 zł / l
  • Tyre levers 3-set
    New
    15% Rabatt mit Corporate Benefits

    SKS

    Tyre levers 3-set

    18,38 zł
  • Basic Entlüftungskit TRP
    Sold out
    -20%
    15% Rabatt mit Corporate Benefits

    TRP

    Basic ventilation kit

    55,26 zł 68,91 zł
  • Maxima Bremsflüssigkeit Mineralöl Maxima Bremsflüssigkeit Mineralöl
    -24%
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    SRAM

    Maxima brake fluid mineral oil

    From 69,18 zł 73,77 zł
    Unit price576,50 zł / l
    120 ml 500 ml
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Tip Top

    Patch kit - Assortment TT 04

    (2)
    18,20 zł
    Unit price6.066,67 zł / kg
  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Birzman

    Chain lock pliers

    (1)
    36,80 zł 45,63 zł

Compare /3

Loading...
0