Chain Wax

33 products


  • 15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Motorex

    Chain wax - 100 ml

    9,66 € 10,49 €
    Unit price96,60 € / l
  • Slick Kettenwachs Slick Kettenwachs
    -28%
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Dynamic Bike Care

    Slick chain wax

    From 7,87 € 8,42 €
    Unit price157,40 € / l
    50 ml
    100 ml
    more
  • 5% Rabatt mit Corporate Benefits

    Silca

    Super Secret Chain Lube Chain Wax

    (1)
    From 20,46 € 21,03 €
    Unit price341,00 € / l
    60 ml
    120 ml
    more
  • Ceramic wax lubricant Ceramic wax lubricant
    -20%
    15% Rabatt mit Corporate Benefits

    Finish Line

    Ceramic wax lubricant

    (2)
    From 10,10 € 12,65 €
    Unit price168,33 € / l
    60 ml 120 ml
  • Dark Energy Kettenwachs Muc Off Dark Energy Kettenwachs Muc Off
    -41%
    New
    5% Rabatt mit Corporate Benefits

    Muc Off

    Dark Energy Chain Wax

    (1)
    From 13,89 € 21,08 €
    Unit price277,80 € / l
    50 ml 120 ml
  • 10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Silca

    Secret Chain Blend Chain Wax

    47,53 € 52,67 €
    Unit price95,06 € / kg
  • HALO Heißkettenwachs 600g (inklusive Kochbeutel) HALO Heißkettenwachs 600g (inklusive Kochbeutel)
    -43%
    Kein Extra-Rabatt

    Finish Line

    HALO Hot chain wax 600g (including cooking bag)

    30,77 € 54,32 €
    Unit price51,28 € / kg
  • Heißwachs Hyper Wax 240g Heißwachs Hyper Wax 240g
    -29%
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Dynamic Bike Care

    Hot Wax Hyper Wax 240g

    30,08 € 42,18 €
    Unit price125,33 € / kg
  • Watts-Up Indoor-Kettenwachs, 100 ml Watts-Up Indoor-Kettenwachs, 100 ml
    -32%
    5% Rabatt mit Corporate Benefits

    Dynamic Bike Care

    Watts-Up Indoor Chain Wax, 100 ml

    10,71 € 15,81 €
    Unit price107,10 € / l
  • Kettenwachs GO WAXED - 80ml KMC
    -31%
    New
    15% Rabatt mit Corporate Benefits

    KMC

    Chain Wax GO WAXED - 80ml

    9,44 € 13,60 €
    Unit price118,00 € / l
  • Kettenwachs Reiniger Muc Off
    -21%
    New
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Muc Off

    Chain Wax Cleaner

    20,87 € 26,36 €
    Unit price41,74 € / l
  • 5% Rabatt mit Corporate Benefits

    Silca

    Ultimate Chain Wax System

    (1)
    112,39 € 126,50 €
  • 10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Dynamic Bike Care

    Kettenglieder

    (1)
    10,53 €
  • Speed Potion Kettenwachs Speed Potion Kettenwachs
    -56%
    Kein Extra-Rabatt

    Dynamic Bike Care

    Speed Potion Chain Wax

    From 12,35 € 24,25 €
    Unit price247,00 € / l
    50 ml 100 ml
  • 5% Rabatt mit Corporate Benefits

    Silca

    Wax Starter Pack

    42,12 € 46,35 €
    Unit price178,47 € / l
  • Super Sonic Ultrasonic Cleaner
    New
    5% Rabatt mit Corporate Benefits

    Dynamic Bike Care

    Super Sonic Ultrasonic Cleaner

    113,14 € 126,50 €
  • HALO Wax Lube 120ml HALO Wax Lube 120ml
    -34%
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Finish Line

    HALO Wax Lube 120ml

    26,82 € 40,60 €
    Unit price223,50 € / l
  • Endurance Chip chain hot wax
    New
    10% Rabatt mit Corporate Benefits

    Silca

    Endurance Chip chain hot wax

    34,00 € 36,86 €
    Unit price472,22 € / kg

Compare /3

Loading...
0